Borsa Sözleri, Borsa Mesajları

Bir çoğumuz için yeni olan bu kategoride borsaya ait özgün sözleri bulabilirsiniz


Borsanın işleyişi hakkında bir hikaye…
Bir zamanlar köyün birine bir adam gelmiş ve tanesi 10$dan maymun alacağını söylemiş. Köyde çok maymun olduğu için köylüler sevinçle ormana koşup maymunları yakalamaya başlamışlar.
Adam,binlerce maymunu 10$ dan satın alınca ortalıkta maymunlar azalmış,yakalaması zorlaşmış.
Köylüler tam maymun yakalamaktan vazgeçecekken adam tanesine 20$ vereceğini söylemiş.
Tekrar heveslenen köylüler tekrar maymunları yakalamaya başlamışlar. Bir süre sonra da fiyatı 25$a çıkarmış.Ancak bırak yakalamayı, maymuna rastlamak bile çok zorlaşmış.
Bunun üzerine adam fiyatı 50$ a çıkardığını,ancak kendisinin işi olduğu için şehre gitmesi gerektiğini,yardımcısının onun yerine alım yapacağını söylemiş.O yokken yardımcısı köylülere demiş ki; Şu büyük kafesteki maymunlar var ya ben onların tamamını size tanesi 35$ dan satayım, siz de adam gelince ona 50$ dan satarsınız.
Köylüler bütün birikimlerini bir araya toplayarak bütün maymunları satın almışlar.
Sonra ne adamı ne de yardımcısını bir daha gören olmamış.
Şimdi borsanın nasıl çalıştığı hakkında biraz bilgi sahibi olmuşsunuzdur.Borsada başınıza gelebilecek en büyük felaket, ilk defa borsaya girdiğinizde para kazanmaktır. Daha büyük felaket ise ikinci hareketinizde de para kazanmaktır. Sizi ölüme bile götürebilecek felaket ise üçüncü hareketinizde de para kazanmaktır. Eğer Allah’ın sevgili kuluysanız, borsaya ilk defa girdiğinizde kaybedersiniz dostlarBorsa 1 ay çıkar %10 yapar; 2 gün düşer %10 yapar.George SOROS Alıntı:
YATIRIM, sonu yanlış giden SPEKÜLASYONDUR. EĞER, zamanında spekülasyondan çıkmazsanız MECBUREN yatırımcı olursunuz.At yarışı gibi tüyo bekleyen adamdan borsacı olmaz.Borsa; paradan para kazanma sanatıdırTepe ve dibi arayanlar sadece ahmaklar ya da çılgınlardır.Bir tek hisse ile oluşan portföyle ya rezil ya vezir olursun.Borsa bir milletin hayat damarıdır.Dolar yine fırlamış. O ne fırlamadır siz bilemezsiniz.Eskiden zamPARA’ydım. Kriz geldi zamSEFİL oldumA:Ahmet M:Mehmet
Mehmet borsadan canı yanmış bir şahıs

A:Abi borsa nedir?
M:Uygulamalı anlatayım evladım.
Mehmet ortaya sıçar...

A:Bu boku ye sana 1milyon ytl vereyim

Mehmet tamam abi der ve boku yer.Sonra aynı şekilde Mehmet,Ahmet'in sıçmasını ve onu yemesi karşılığında 1milyon ytl vermesini ister

M:Buyur abi sıçtım ye sana 1milyon ytl.

Tabi 2side boku yemiştir. Ahmet anlam veremez ve sorar:
A:Abi naptık biz?
M:Bak kardeşim şuan 2milyon ytl işlem hacmi gerçekleştirdik.2 dakidaka 2 trilyon döndü burda. Ama ortada para yok.Borsada böyledir sadece "boku yediğinle kalırsın"der.Borsa beladır küçüklere yer yokturBorsa ; faiz ve döviz le ters orantılı, gayrimenkul piyasası ile doğru orantılıdır.Borsasız yaşamak yanında içecek olmadan kuru kuru yemek yemek gibidir.Kimi kendini borsanın hamalı, kimi piyasa yapıcısı, kimi de şanslısı olarak görürTATİLDEYİZ.
İmza: Ceza evindeki hortumcular.Çok endişelendim. Bügün zam yapılmadı. Acaba hükümetin başına birşey mi geldi?Ekonomi kilitlendi. RESET’leyelim lütfen!Artık her çocuk ZAMane çocuğuBorsa, yüksek marjlarda kar etmenin en kestirme yoludurBorsa, Las Vegas'tan sonra, dünyanın en büyük kumarhanesi.Borsa da paranın süper ligiBorsada ara vermek için en iyi zaman, kazandığın zamandır.Borsa, kaybetmeden kazanmanın imkansız olduğu tek yerBurası borsa, kim kime korsa.Borsada kazanmak için ya kimsenin bilmediğini biliyor olmalısınız, ya da sizden daha fazla aptal olanları bulmanız gerekir.Kumarcının kumarcıya yıldan yıla 5 kurusu geçermişBorsa bir itibar mesleğidir.Borsaya bir kere bulaştınız mı bir daha kurtulamazsınız. Borsa virüs gibidirEskiden ekmek aslanın ağzındaydı. Şimdi aslanda açBorsa: Ne hisseler aldım, zaten yaktılarBorsada hayaller alınır, gerçekler satılır.Borsa, Liberal ekonominin kalesidir...Dünyanın en zor, en çok bilgi gerektiren yeri borsadır.